Google Play dışından uygulama nasıl yüklenir?

Google Play dışından da uygulama yükleyeceğinizi biliyormuydusunuz.Nasıl mı? Nasıl Windows işetim siteminde .exe uzantılı program kuruyor , Linux dağıtımlarında(işletim sistemi) yazılım yükleme kısmından yazılım yüklüyorsanız; Android Telefonlarınızda da APK yüklüyorsunuz.
Farklı Uygulama marketlerini sıralayacak olursak;Google Play, Yandex Store, IOS , Amazon market, Marketplaca(firefox os işletim sistemli telefonlar için), uygulama marketlerinin bilinenleri.
Yüklemek istediğiniz uygulamanın APK uzantılı kurulum dosyasını bilgisayarda internet üzerinden bulup bilgisayarınıza indirin. Sonrasında bu .apk uzantılı dosyayı telefonunuza gönderin.(USB kablo ile veya kendi Eposta postanıza göndererekde olabilir) Telefonunuza gönderdiğiniz apk uzantılı dosyayı telefonunuzun dosya yöneticisi(dosya gezgini) uygulaması ile bulun ve açın.

Yukarıdaki uygulama marketlerinin dışından, uygulama yüklemek isterseniz resimdekini uygulamanız yeterli.Yükleme modellere göre farklılık gösterebilir ama mantık aynı.

1)
ayarlar güvenlik “Bilinmeyen kaynaklar"ı işaretliyoruz.


İndirdiğiniz .apk (“ülkenizde bu uygulama kullanılamıyor" demesi önemli değil, ufak bir araştırmayla .apk'yı indirip kurabilirsiniz.) kurabilirsiniz.

Ö
nemli not: bilmediğiniz ve güvenli olmayan kaynaklardan yükleme yapmayınız.
Sonraki
Önceki

0 Yorum: